15. 9. 2019

1.OVS

Oddíl zkušených skautů a vodáků

Členové oddílu prochází několikaletou vodáckou průpravou. Začínají na pramici P550 na klidné vodě na řece Dyji (8-11 let). Dále přes fyzicky a technicky náročnější ovládání kánoe na rychleji tekoucí vodě např. řeka Jihlava, Sázava, Vltava, Hron atd. (12-14 let), až nakonec ti nejlepší a nejšikovnější zasednou v zimě do kajaku a na znojemském plaveckém bazénu se učí eskymácký obrat (15 a více let). Následně se výuka přesune na divokou vodu a na umělé slalomové kanály v Českých Budějovicích a Praze Tróji. U členů, kterým nevyhovuje jízda na kajaku, je vodácký program zaměřen na nafukovací kánoe Baraka a výlety na divočejší řeky, mimo jiné do rakouských Alp na řeku Salzu. Veškerou vodáckou výuku vedou zkušení instruktoři-vodáci, kteří mají akreditaci Ministerstva školství.

Vrcholem oddílového roku je 14ti denní tábor na některé z českých nebo slovenských řek. V programu oddílu ovšem nechybí ani výpravy do zajímavých lokalit naší republiky, např. srub na Javořicku nebo Hájenka u Ctidružic.

Všechny tyto aktivity jsou propojeny hrami, soutěžemi a závody. Každoročně se účastníme celorepublikových vodáckých závodů v Praze, kde se vždy umisťujeme v horních příčkách výsledkové tabulky.